jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Select all that apply. Nuclear energy is released during _____. chemical reactions fission radioactive decay breakup of molecular bonds induced splitting of a
Help me please and thank you
The population in South Africa is more prone to sickle cell anemia (genotype "ss"). People with genotype "ss" survive only up to 14-15 years of age. People with
What benefits did England hope to get from establishing colonies in North America?
how do you add binary numbers?
What is the eighth term in the arithmetic sequence defined by the explicit formula an=2n+7? a8=
Can someone please help me?
a coconut shy at the village fair offers three throws for $1, or seven throws for $2. In one hour, 187 throws are made and the attendent takes $57. How many peo
A line has a rise of 4 and a run of 6, what is the slope?
NEED HELP! Which chemical is processed LESS EFFICIENTLY by cocaine addicts than by non-addicts? A)Protein B)Sucrose C)Glucose D)Carbohydrates