jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

how many repeating digits are in 0.64​
please help, i suck at these but i think its 3/6
Please help I will mark brainliest!
What is the volume (mL) of 0.23 kg of purewater?
What did Nixon’s “new federalism” establish? It regulated workplaces to make them safer for workers. It fought against rising foreign competition in heavy indus
Please help. I need it by tonight
What should be included in an experimental design because of the way data is analyzed using statistics?
How many moles in NaOH
Solve |x| < 12 can y’all help me
Find the circumference of the circle with the diameter of 26ft use 3.14