shancylreid2390 shancylreid2390
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

a cost for a pack of 25 pencils is $4:75. what is the unit price

Respuesta :

jjodlask
jjodlask jjodlask
  • 05-10-2021

Answer:

0.19 cents is the unit price

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is .19

Answer Link

Otras preguntas

Explain what is the same about two fractions that are like fractions
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
what is the sum of 7/10 and 6/100
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
Explain what is the same about two fractions that are like fractions