lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

Using a single formatting _______ helps to make reading researched information easier; it lets the reader know what to expect. A. website B. style C. text D. ci
Which would be the least helpful for supporting interpretations about the lives of late nineteenth-century immigrants?
Most of the evidence we have about early humans comes from _____.
In which part of the female reproductive system does a fetus develop? A. Uterus B. Ovary C. Fallopian tube D. Vagina
Analysis answers the question: ______. How does the writer say what he says? Does the writer get his point across? Was what the writer said worthwhile?
Charlie had some tests done recently to assess his risk for certain diseases. The results showed that he has a waist circumference of 47 inches, a BMI of 29, an
A lack of Hungarian representatives in the government and ____________________ lead to uprisings against Austrian rule.
Using a single formatting _______ helps to make reading researched information easier; it lets the reader know what to expect. A. website B. style C. text D. ci
how does a author create a adaptation
Why Nazism became popular in Germany by 1930?