frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
Why is living important
simplify p8/p2can you help me with this question...anyonnnneee...????
What cruel action did macbeth order to insure his status
what is air pressure?
Whats the equation of a circle centered at (7,1) that passes through (-2,10)
The sum of two numbers is 44.The larger number is 20 more than the smaller number. What are the numbers?
At the start of "The Necklace," why does Mathilde's husband go through "great trouble" to get an invitation to the ball?
What Is Solar Radiation?
biomedical definition
isabella has found that she stays the most fit by running variouse dinstances and terrains through out the week. On mondays she runs 2.5 miles, on tuesdays 4.6