makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Please help me. I need help with this one thanks :)
why it is necessary for teachers to use meaningful assessment to know what their students learned at any given time
I need help on this one!!
please someone help me
Angie is 20 pounds below her ideal weight for her seggs and height. She tells you that she’s never felt healthier. What is your BEST response? I’m worried that
16x^2-40x+25 factor the expression
8. Explain the steps that a court case takes to get to the U.S. Supreme Court.
1.Which difficulties have Central Asia and the Caucasus region faced in establishing democratic governments since the end of the Soviet era? constitutions that
pls help me my English is bad :<​
PLS HELP ME I WILL MARK THE BRAINLIEST