justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

Plz help, will mark brainiest solve the proof
can anyone help me with my essay I will give u my email if u agree
how is declaring war differ from military action
Leda wants to write a research paper about the behaviors of butterflies. Which refined research question would help her narrow the focus? How many types of butt
What helped resolve the issue of sanitation in overcrowded cities in Rome?
Solve this please!!!!!!!!!!!!!!!!
1/3 of 6 and 2/3 of 6
Justine was interested in learning how to play the piano. Before she was allowed to even play the piano, she has had to learn about the parts of the piano, and
Pleaseeee help me out
There are _____ parts in IGCSE English writing paper a) two b) three c) five