friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Richard was referred to Dr. Krueger, a cardiologist, by his primary care physician due to an abnormal electrocardiogram. Dr. Krueger performs a detailed history
Sebutkan UU yang mengatur tentang pokok pokok Hankam NRI
38 children collected 8090 for flood relief fund. If each child collected the same amount, how much did each child collect?​
The last question. I give all my points !!! Traduction: Calculate the perimeter of the polygon where a= 58° b=C A= 24.6 Options A) 100.2 m B) 96.4 m C) 78.9 m
a manager spent 5 hours a day in meeting. if he said he spent 70% of his day in meeting how many total hours did he work​
Please help urgent I am lost thank you all
I proceed to calculate the degree of angles and lengths of angle FBE but I'm not sure how to calculate the length of DF
A bag of trail mix weighs 2 lbs. by weight. 18% is oats what is the percent proportion used to find weight of oats in trail mix what is the weight of the oats i
Do you believe that people will forget tomorrow even you do good today? Give reason.​
How can I go about this? This is one of the questions in the BlueBook Digital SAT practice questions. I used vertex form but it didn't work.