basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

A semicircle with diameter PQ sits on an isosceles triangle PQR to form a region shaped like a two-dimensional ice- cream cone, as shown in the figure. If a(x)
The diagram below shows the distance traveled by two light waves in 1 second. Based on the diagram, which of these conclusions is correct? a.) The wavelength of
No links please IS THIS A GOOD FREE VERSE
Can y'all help me with my math problem please
not sure how to figure this out​
1.Which holiday is the most fun and enjoyable?2.Do you think we should have more holidays?Why or why not?3.What is a good time of year to have holidays?I'LL MAR
Help for my math class asap
1.Tawag sa gobernador ng egypt?​
Which of these are part of a basic plot structure? Select three options A. Exposition B. Climax C. Character motivation D. Falling action E. Theme
How should we settle disputes arising in our community life.​