munakhatiwada88
munakhatiwada88 munakhatiwada88
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

b) The cost of 1 kg of sweets is Rs 750. Find the cost of 1 kg sweet. 2​

Respuesta :

pikaflora
pikaflora pikaflora
  • 04-07-2021
Rs.15000 hope this helped!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

pls solve: x/2 + 5 = 6
My mom went to the Grocery store.she forgot her purse
Which sentence from this excerpt best illustrates Frederick Douglass's use of strong adjectives and verbs?​
1. According to John Kellogg, what is the most valuable asset in the music industry? O Networking O Copyright O PRO'S Your brand
Find the inverse, please help.
Help please, I need help with this math
A cyclist rode 3.75 miles in 0.3 hours. How fast was she going in miles per hour? At that rate, how long will it take her to go 4.5 miles?
Serving as the chapter photographer is the duty of which officer position? Question 3 options: Historian Sentinel Secretary Reporter
I NEED HELP. What is one reason why societies measure time? to create new holidays to help improve education to track religious observances to support economic
ASAP MULTIPLE CHOICE Which example best illustrates an episode of increased health literacy most likely to enhance wellness throughout a lifetime? Ricardo reads