lilleesi
lilleesi lilleesi
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

plzz add an explanation for it too

plzz add an explanation for it too class=

Respuesta :

doomdabomb
doomdabomb doomdabomb
  • 03-06-2021

Answer:

A     $0.02

Step-by-step explanation:

Let's solve how much does it cost to have a bulb on for an hour. ⇒ 120 watt = 0.1 kilowatt per hour which costs 0.20 per kilowatt per ⇒ 0.1 kilowatt per hour* 0.20 = 0.02 dollars in an hour.

Answer Link

Otras preguntas

The famous 38th parallel separates this volatile nation overseas. Japan Korea Vietnam Manchuria
Which one of the following sentences includes a prepositional phrase? A. He came when I was away. B. Because it was raining, Gladys stayed indoors. C. Lois tr
what is the time 10 minutes before noon
How are proteins and nucleic acids related? A.) They both provide energy. B.) They both carry genetic information. C.) The structure of proteins is determined b
Grant’s policy to win the war was one of?
Can you name the values of the given digits in the 3s in 330, how many times greater the first digit is than the second digit
Which sentence is correctly hyphenated? Which sentence is correctly hyphenated? She decided to take the long-winding road. A tall-dark man approached the entra
explain 1 way to add 3 digit numbers
An independent clause is missing a subject stands alone cannot stand alone is missing a verb
What are three variables that affect a living system?