jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

Find the slope of the line through the given points (9,2) and (7,8)
which of the following terms describes the object below?check all that applyA.prismB.solidC.cubeD.pyramidE.polyhedronF.polygon
How does Joseph Paxton's Crystal Palace reflect nineteenth-century Industrial Revolution ideals?
Who was Winston Churchill? Why would Americans trust what he has to say about the Soviet Union
In the 1980s, global concern for blacks in the republic of south africa led many nations to
When did the battle of Dunkirk begin. What happened, who was involved, and where did it take place? Please Help
Which best describes Claudia's attitude toward Angel's secret?   A. She is more interested in learning about the Italian Renaissance.   B. She is determi
Please help you have to write each expression in two other ways
What is the length of side AB of the triangle?
What is an example of positive diction?