safinia
safinia
01-06-2021
Mathematics
contestada
please tell me is my answer right
Respuesta :
Mowniii
Mowniii
01-06-2021
Yessssssssssssssssss
Answer Link
fughvi
fughvi
01-06-2021
Yes it’s the right answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
Complete the following sentence. _____ is a detail that uses numbers to support the main idea. An example A fact A statistic A topic sentence
A 20-oz bottle of soda costs $1.15. What is the unit price, to the nearest tenth of a cent?
which student’s first step was incorrect, and why? Amelia’s, because the variable term must be isolated on the left side Luis’s, because he flipped the inequal
Estimate the area of the top of a drum that has a radius of 14 inches
The successful freedom movement in Berlin in 1989 was largely due to _____. Select all that apply. the will of the people the prevailing anti-West sentiments th
what resource did New England get from Pennsylvania
A republic is a form of government where
A large electroscope is made with "leaves" that are 70 cm long wires with 19 g spheres at the ends. when charged, nearly all the charge resides on the spheres.
plz helpA copy machine makes copies at a constant rate. The machine can make 80 copies in 2 minutes.a. Write an equation to represent the number of copies, n, t
A nut-raisin mix costs $5.26 a pound. Rashid buys 15.5 pounds of the mix for a party. Rashid’s estimated cost of the nut-raisin mix is A.$16 B.$22 C.$6