Markieff
Markieff Markieff
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Find the unit price in dollars per pound

2 1/4 pounds for $4

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

lara has a tin of peanuts cashews and pecans she will pick a second nut without looking. how many outcomes are there for her two picks?
When MgCO3(s) is strongly heated, it produces solid MgO as gaseous CO2 is driven off.Does the oxidation number of carbon change upon the formation of CO2?
The Commissariat established by Frederick William in Prussia became A. the overseer of the army. B. an agency of civil government. C. both a military and civil
let f(x)=2x-3 and g(x)= -x^2-1 find ( g o f) (x)
let g(x)=x-3 and h(x)=x^2+6 find (h o g) (1)
can u tell me how to solve this promblem 4/7 plus 3/7
can u tell me how to solve this promblem 4/7 plus 3/7
Tennis balls with a diameter of 2.5 in. are packaged 3 to a can. The can is a cylinder. Find the volume of the space in the can that is not occupied by tennis b
If f(x) is 4x-3 what is (f^-1of) (10)
An object with mass 60 kg moved in outer space. When it was at location < 13, -19, -3 > its speed was 3.5 m/s. A single constant force < 220, 320, -120