dianadiazpas dianadiazpas
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Help me pleaseeeeeeeee

Help me pleaseeeeeeeee class=

Respuesta :

esmedoritoss2628
esmedoritoss2628 esmedoritoss2628
  • 04-05-2021
$0.81 per pint. There are 16 pints in 2 gallons so just solve $12.86/16.
Answer Link

Otras preguntas

help please!! Need this ASAP​
Please be quick! I need this as soon as possible!
The lender is a secured or unsecured loan
24 jelly sandwiches are made with a 16-ounce jar of jelly, How many ounces of jelly per sandwich is that?
Jim invested $10,000 at 2% interest compounded annually over 2 years if the total amount in the account after 2 years is $10,404 how much interest did Gina earn
Please Help me! 100 points The United States had never experienced a war like the Civil War. What were some of the lasting impacts of the war? Be sure your answ
Find the inverse of function A(x)=4x^1/5+5
The graph of a line passes through the points (0, -2) and (6.0). What is the equation of the line?
on a scale drawing 2 inches represents 30 feet how many inches long is a line segment that represents 10 feet
If second, sixth and eighteenth term of an AP are the consecutive term of GP. Find the commom ratio​