tamirrasargent6529 tamirrasargent6529
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

For every 2 hours, approximately $1,186 worth of product is sold to consumers. How much money will the company for an entire month (30 days)?

Respuesta :

starsstayforforever starsstayforforever
  • 02-05-2021

I believe that the answer is $426,960.

I hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Q varies inversely as the square of p, and Q = 36 when p = 7. Find Q when p = 6. A. Q = 176 B. Q = 6 C. Q = 49 D. Q = 42
Why was homer Plessy arrested
what is the 8 worth in the number 203,810​
How would I say these sentences in spanish. (I'm in spanish 1) so no advanced words please. I wake up at 7 o clock. I shower at 7:05 I get brush my teeth at 7:1
(6^2m+2 × 6^-2m+2 / 6^2 )^1/2​
Which of the following is true ?
What is the replacement word for expensive
PLEASE ANSWER ASAP *picture attached*f(x) = x2 + 1 g(x) = 5 – x
This question gets me confused everytime when I see this. It's called " Signs of Expressions challenge".need help!!​
Write about your experience where your class monitor got hurt . Begin your story with : “The Monitor walked out of the classroom ....”