vevelinteixeira
vevelinteixeira vevelinteixeira
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

addie spent 4.32 on 6 cherry-flavored popsicles. find the unit rate

Respuesta :

vickyz65001248 vickyz65001248
  • 01-04-2021

Answer:

$0.72

Step-by-step explanation:

4.32 dollars per 6 popsicles.

4.32 / 6 = 0.72 per popsicle.

Answer Link

Otras preguntas

Climate change in Europe. Which areas would be most affected??
pls help to get 100points
A Segway is a vehicle according to Florida law. A. True B. False
Which of the following is not an adverb?A. Parfaitement B. Magnifiquement C. Mal D. Délicat​
A student wants to increase the maximum amount to sugar that can dissolve in water.She crushes the sugar and then stirs it into the water.Does this work?
Point A is at (6,-6) and point C is at (-6, -2).
Good night every one be safe wear a mask and dont forget to wash your hands
Find the roots. 5x^2-3=77
HELP PLEASEE URGENT!!!! Which description best fits the distribution of the data shown in the histogram? skewed right skewed left uniform approximately bell-sha
Type the correct answer in each box. A circle is centered at the point (-7, -1) and passes through the point (8, 7). The radius of the circle is _ units. The po