BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

the sun is currently 30 degrees above the horizon. Find tge length of a shadow cast by a sili that is 50 feet tall. Round to one decimal place.
If m< DBG=58 and mDG =74 , find mGE
The product of 12 and 5 divided by 7
THISDisorder is to chaos as interest is to​
Dan has 50 coins that total $7.30. All of his coins are dimes, D, and quarters, Q. Write a system of equations that models this situation.
What are 3 ways physical activities can improve appearance
The rise of Christianity
I need help writing a thank you letter to my mentor(a teacher that i teaches me how to become a teacher) what do i say in my note?? ​
ols help me find this question
What Roman emperor the persecution of Christians?