kwamefreshpak367 kwamefreshpak367
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ten bags of rice cost ¢350. How many bags can ¢ 250 buy​

Respuesta :

bestevany
bestevany bestevany
  • 04-03-2021

Answer:

congrats youre the 22 milionth answer on brainly

Step-by-step explanation:

Answer Link
24003989
24003989 24003989
  • 04-03-2021

Answer: 100

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the value of the expression |x y| |z| when x = –6, y = 4, and z = –13?
who is first president of India
awaharlal is writing an introduction to a school report about jim thorpe. below is the passage he's reporting. "america has claim to who in addition to being it
Theme is not __________. the motif that reocurrs most freqently in a story the central message revealed through the story the moral of a story advanced by the n
Most Keyboards today are arranged in a (n) layout?
a megabyte holds 1,000,000 characters of data. a gigabyte holds about 1,000 times more data than a megabyte. about how many characters of data does the gigaby
atoms of different elements are. a. too hard to compareb. exactly the same.c. different from each other.
What does "interpret the meaning of the quotient in terms of the two fractions given" mean?
_____ is the process in which food is broken down into pieces small enough for the body to use effectively. is it b????? ingestion digestion urination respirati
what is the unit rate for 6 pack soda for $7.96