koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

"Use this image to answer the following question. If there are only enough strawberries to produce 2 gallons of strawberry ice cream, how many gallons of chocol
what are some non examples of density
A certain triangle has a 30 angle and a 60 angle. which must be a true statement about the triangle. A) Two sides of the triangle have the same length. B)
are there non-invasive procedures that are considered treatment instead of only diagnostic in nature
Why did Stalin declare war on Japan?
What group of writers invented the nonfiction novel
how agriculture is seen as the cause of inequality between the sexes
"In the diagram, m = 128° and m = 76°. What is mABC? A) 104 B) 116 C) 128 D) 102 E) 96"
Question 6 Fill in the blank with the correct form of the verb in the conditionnel tense : Je __________ dans un restaurant chic si j’allais à Paris. (manger)
kenya is reserving a room in a hotel in france where they use euros the room charge is 75 euros .suppose the conversation rate is 1=1.298 euros. what is the cos