hermelat2043
hermelat2043 hermelat2043
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Brand X cost $1.56 for 12 oz brand why cost $0.02 more per ounce what is the cost of 15 oz of brand y ​

Respuesta :

kendrasalcedo2010
kendrasalcedo2010 kendrasalcedo2010
  • 04-03-2021
I think it will be wait let me get backnto. You
Answer Link

Otras preguntas

Scientists have the LEAST difficulty predicting _____. (4 points) Select one: a. tornadoes b. hail c. hurricanes d. thunderstorms
Four times the difference of a number and seven is at least -52
What three parts should a written essay consist of?
"within a few blocks in midtown manhattan, you can purchase a bagel with cream cheese, a hot dog, a steak, a polish sausage, or a pizza, as well as chow mein, l
Which of the following is an example of an aerobic activity that improves cardiovascular endurance? a. Step aerobics b. Weight lifting c. Yoga d. Breathing exer
"within a few blocks in midtown manhattan, you can purchase a bagel with cream cheese, a hot dog, a steak, a polish sausage, or a pizza, as well as chow mein, l
What does a high school diploma say about your skills and knowledge?
What happens when a lithium ion is attracted to a fluoride ion? a. They form a covalent bond. b. They form a molecule. c. They form an ionic compound. d. Th
Emily;s family drove 254.6 miles. Their car used 19 gallons of gasoline. Describe the car's gas mileage.
A rectangle field is 350 meters long and 300 meters wide. What is the area of the field in square kilometers