bellabellapanda70
bellabellapanda70 bellabellapanda70
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 8 kg of butter is $ 904. what will be the cost of 14 kg of butter

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

$1582

Step-by-step explanation:

cost of each kg 904/8=113

cost of 14 kg 113x14=1582

the cost of 14 kg of butter is $1582

Answer Link

Otras preguntas

Help fill in the blanks. ​
6. MAKING COMPARISONS Consider the differences between a command economy and a market economy. Describe how each type of economy might deal with rising inflatio
If you are doing a lab in which you are recording the melting point of three metals, copper, zinc, and iron. What would be your independent variable(s) and What
Dawn is preparing a home office to perform subcontract projects for midsized architect firms. She plans to use $15,000 of her own funds, which currently generat
Anya is writing a one-page informative essay. Select the topic that would be most appropriate given the specifics of the assignment. a.) The most helpful thing
A lake is different from a sea in that a sea is made of salt water and a lake is usually fresh water. True or false?
Can someone please help me please?
What job Could aiming for when your marketing?
Can someone please help me please?
Greco-Roman and Judeo-Christian traditions share an emphasis on... a. prosperity b. fair government c. faith in one God d. individual choice