Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

Help in chemistry !!!!!!!!!!!
what can be related to heat flow and movement of molten rock within the interior of the earth?
how can you use Newton's second law to find force
1. to what does folly refer?
which country in Europe with 2000 islands is often shaken by earthquakes
The name for the hollow muscular organ that stores urine.
In 1818, Great Britain agreed to allow American settlers to settle in the ___________ Territory for ______ years.
explain why it is not possible to draw a square that is not a parallelogram
Why is participating in a group a powerful way for a person to influence government? Voting has no effect unless people in a group agree to vote for the same pe
Javier bought a 20 ounce smoothie that contains 450 total calories. How many calories does the smoothie contain per ounce