scarlettc2008
scarlettc2008
03-03-2021
Mathematics
contestada
Help I’ll give brainliest
Respuesta :
Аноним
Аноним
03-03-2021
Answer:
13 books
Step-by-step explanation:
$24/3=8 cost for one book
$104/8=13
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
Fiber in the food you eat is merely a filler with little or no nutritional or healthful value. Please select the best answer from the choices provided T F
A breakfast cereal comes in two different sized packages. The 8-ounce box costs $2.88, while the 12-ounce box costs $3.60. Which box is the better buy? Explain
Solve for xxx. Write the smaller solution first, and the larger solution second. x^2 + 3x - 10 = 0x 2 +3x−10=0x, start superscript, 2, end superscript, plus,
how did american foreign policy choices affect its relationships with old world power?
Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if nec
What is the function of transport proteins in the plasma membrane?
What makes the modern zombie story so appealing to TV and movies audiences today?
I’m the short story “Everyday Use,” by Alice Walker why does the narrator think Maggie will appreciate the quilts more than Dee
In the 1870s, groups of women begin merging from church meetings to nearby salons. Then up in prayer on the saloons four or on the street to block the entrance.
Which system of equations best represents the situation?