tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

What impact did the expansion of railroads in the west have on the American Indians who lived there
How does Lord Byron’s use of meter and structure represent ideas of the Romantic movement?
Which internal factor can affect your health? A. family B. friends C. fears D. teachers
Why was George Washington chosen to lead the Continental Army? A. He was from Virginia, and New England needed Virginia’s help to win the war. B. His strong
How is written prose more complex than casual speech
Which is an irrational number?
The Combination Acts passed by the British Parliament in 1799 and 1800 __________.
Why was Jefferson Davis having trouble keeping the Confederacy unified? He could not make up his mind how to win the war. Too many of his cabinet members were d
i need help with these 2 problems
Marcus bought 1.35 pounds of Columbian coffee and 1.84 pounds of French roast coffee at the market. How many pounds of coffee did Marcus buy altogether?