tmpiiiii761
tmpiiiii761 tmpiiiii761
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please Help me its all ready late

Please Help me its all ready late class=

Respuesta :

scsb17hm scsb17hm
  • 02-03-2021

Answer:

x = -1/3

Step-by-step explanation:

1/3x = 2/9 - 3/9

1/3x = -1/9

x = -1/3

Hope that helps!

Answer Link
danimoreno danimoreno
  • 02-03-2021
Yupyioensnakhs. Jajaysna laieyava
Answer Link

Otras preguntas

Hey i need help with this. 8 pencils cost $3.44. What is the unit rate for 1 pencil
Colton has an ice cube that has a mass of 4 grams. He places it in a sealed container and then puts it in the microwave on high. The ice cube melts after a few
what quantity is proportional to 54⁄6?
a factory produces 6 motorcycles in 9 hours.at this rate,how many hours does it take ro produce 16 motorcycles?
What was the Native American and European exploration in Wyoming?
let a and b the only outcomes of an event. if p(a) = 0.73, find p(b)
Rivers, valleys, and mountains are examples of a. homelands. c. landmarks. b. landslides. d. landforms.
How did the renaissance art differ from that of the earlier period in terms of painting teqnique A.rennaissance artists used tempera paints on wet plaster. B.re
Describe the major city of Harappa and several facts about it
You have $15.50 to spend on pizza. A meat lover’s pizza costs $12. Each extra topping costs $0.50. How many extra toppings can you buy? Graph your solution.