Katelynn363
Katelynn363 Katelynn363
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Julio was making $20 an hour. His wage recently increased to $22 an hour. What was his percent of increase?

Respuesta :

kevinni449
kevinni449 kevinni449
  • 03-11-2016
10% difference divided by original
Answer Link

Otras preguntas

what is the solution of x^2 = 16^x?​
5.) 6.) Three pairs of shoes are priced at $39.95 each. Estimate the total cost for the all 3 pairs of shoes.
Jane is adding 3 1/4 + 2 7/8 using fraction strips.How can she rename the sum of the fraction parts of the problem? Explain your thinking
What kind of Theorem is this? AAS, SAS, SSS, ASA, HL, or NP?
Can you wear weave with a Jheri curl ?
Can you spend 1/5 of his allowance on a movie 3/8 on snacks and 2/7 on games if his allowance was $20 how much did Ken have
wants to create a path using pebbles. She has 8 basand each bag covers an area of about 6 square feet. If sheto make the path 2 feet wide, about how long can sh
Please help me with these five problems dont understand them
The cost of pumpkin seeds is proportional to their weight. A 24-ounce bag of pumpkin seeds costs $6.00. What is the unit rate for the pumpkin seeds? $0.24 per o
How do I solve this? (See attachment)