lovelife24
lovelife24
03-11-2016
Mathematics
contestada
original price:$23.99;markdown:44%
Respuesta :
5455lrg555
5455lrg555
03-11-2016
Multiply the price by 44, then subtract the answer from the original price. That's your answer $13.43 dollars is the new price.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
Brad can type 1260 words in hour. What is Brad’s average typing rate in words per minute?
14. A square has side length 5 units. What is the length of the diagonal? a. 5 units c. 3.5 units b. 10 units d. 7.1 units
I also need help with this
Blue tonality uses the natural minor scale to build harmonies. O A. True O B. False
How many two-digit integers are greater than 20?
9. During 1 year, a yellow rose bush grew from 5 feet to 8 feet. During that same time, a red rose bush grew from 3 feet to 6 feet. Which rose bush had the grea
Davion noticed at the football game that the concession stand sells chicken sandwiches for $4 each and sodas for $1.50 each. The equation 4x + 1.50y = 12 descri
Hey! Can someone please answer this? 2. Given that x is an acute angle and that 3 tan x - 2 = 4 cos 35.3° calculate: a) tan x b) the value of x in degrees corre
It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent. What is the unit rate?
Can someone help me :( Will give 20 points! I also need an explanation :( Lyle worked 27.5 hours last week, and Raul worked 24.25 hours. Lyle makes $15.40 per h