Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

How was today's ELA State Test, Let me know just asking:) What do you think?
Please answer this question, will give brainliest!
What is the domain and range of the graph?
Would you use more centimeters or meters to measure the length of a car? Explain.
What happens to a low-mass star after helium flash?
what decimal is equivalent to -7 / 8​
The constitution divides the powers of government among the three branches of government in order to:
What is the independent variable of f (q)= q - 7????
Which equation can be used to solve the following system? x+y=11 4x^2-3y^2=8
what type of animal are harmful to humans?​