chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $12 for 150lb bag

Respuesta :

aizawa1A
aizawa1A aizawa1A
  • 03-02-2021

Answer:

For $1 its 12.5lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Mr. Tram was planning his trip from Dallas, TX to Detroit, MI. He knows that the total distance he needs to cover is 1620 km. He usually drives at a speed of 60
Calculate the enthalpy of the reaction 4B(s)+3O2(g)→2B2O3(s) given the following pertinent information: a.B2O3(s)+3H2O(g)→3O2(g)+B2H6(g), ΔH∘A=+2035 kJ b. 2
La oficina de correos está la farmacia. (to the left of)
Explain the value or importance of using to International System of Units when describing motion. Provide an example that supports your reasoning.
Large quantities of solid water are stored in the ___
If the pH of a solution is 5.3, what is the pOH? A.5.3 B.4.7 C.8.7 D.9.3
Samples of rejuvenated mitochondria are mutated (defective) in 3% of cases. Suppose 18 samples are studied, and they can be considered to be independent for mut
Jennifer is studying the effects of nutrition on student performance in school. She researches a group of students and finds that students who miss breakfast of
What fraction of a full turn is 90 degrees?
You have laid out your pricing plan at $185 for a bounce party for 8 kids; your competitor is at $155. A potential investor says she thinks you can get a 30% pr