Seudónimo Seudónimo
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

It costs $35 for 2 hours of skiing lessons. How much will it cost for 8 hours of lessons

Respuesta :

bradye
bradye bradye
  • 01-11-2016
Hi there!

The answer is $140.

Could you please Brainliest me?
Answer Link
adidebm
adidebm adidebm
  • 01-11-2016
35 / 2 = 17.5

17.5 * 8 = 140

$140

Answer Link

Otras preguntas

Suppose you want to swap out of $10,000,000 and into yen for 2 months. what are the cash flows associated with the swap?
Her some similarities between the medicine bag and the Apache girl
The sum of an integer and 12 more than half of this integer is at most 51 ?
Please help me please show your own work not online
What is bandwidth? what is the bandwidth in a traditional north american telephone circuit?
What power (in kw) is supplied to the starter motor of a large truck that draws 275 a of current from a 26.0 v battery hookup?
One of the first bluesmen to play elctric guitar in a significant/game changing way was?
In part E, you’ll use your answers from parts B, C, and D to find the average density of each type of penny. Recall that density is mass divided by volume:D = m
In order to effectively communicate a written message to your intended audience, you can practice the skill of self- and social awareness by __________.
going into the final exam which will count as two tests amelia has test scores of 79, 86, 74, 63, and 94. What score does amelia need on the final in order to h