moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

A game consists of randomly choosing a bag (labelled 1, 2 or 3) out of a choice of 100, and then again randomly, picking a ball (red or black) from it. Each bag
The Print Preview tab lets you specify that your presentation should be printed as handouts.T or F​
What is the number of permutations for a 4 digit number using the digits 0 – 9, if numbers cannot be repeated.
If (x + y)^2 = 1 and xy = -4, what is the value of x^2 + y^2?
Solve for v. –5v = 3v − 16
The baseball team ordered 140 T-shirts to sell at the school fair. Of those T-shirts, 50% are white, 20% are blue, 15% are green, 10% are red, and 5% are black.
PLEASE HELP!! thank you
1. define feed 2; the various classes of animal feed. 3; the sources of feed 4; the feeding tools
what are malpighian tubules
In ΔWXY, the measure of ∠Y=90°, the measure of ∠W=60°, and YW = 40 feet. Find the length of WX to the nearest tenth of a foot.