irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Theodore Roosevelt supported powerful corporations that
which plant cell organelle uses light energy to produce sugar
Y varies directly as x If x= 5 when y= 12 find x when y = 30
Which would be the least helpful for supporting interpretations about the lives of late nineteenth-century immigrants?
Write a fact with the same sum as 7+5
Combine like terms: 3t + 5 (3 + t) - 2t - 4
how do you say 64 in french
Large numbers of skilled workers left Iran in the early 21st century, primarily because __________. a. the use of their skills was outlawed by Iran’s Islamic go
the store was out of the brand that I wanted;____, they offered to send me a lower priced alternative.
A cell membrane is very specific about what it allows across. How does this help the cell? A. The cell works better when it contains fewer protein B. It helps