parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

If half the positive difference between 4.81 and 2.25 is multiplied by 0.32, what is the result?
If you are taking a legal dose of a prescribed drug and you are involved in a collision?
Write the equation of the line that passes through (-1, 8) and is parallel to the line that passes through (5, -1) and (2, -5).​
The radius of the base of a cylinder is 10 centimeters, and its height is 20 centimeters. A cone is used to fill the cylinder with water. The radius of the cone
If you are taking a legal dose of a prescribed drug and you are involved in a collision?
Which equation is equivalent to 3logx+log2=log3x-log2
What is the largest section of the Executive Office of the President?
Miguel walks around his house in a dress, but no one sees him. True or false, Miguel is considered deviant.
If you are not sure if a drug that has been prescribed for you is safe to combine with alcohol, you should?
the concept and full method