carlossa26 carlossa26
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

If Jose can make 3 baskets in 20 seconds, what is the unit rate?

Respuesta :

Luckycharm123
Luckycharm123 Luckycharm123
  • 01-02-2021
60 I guess not sure
Answer Link

Otras preguntas

Adriana spent $24 on fruit punch and lemonade. Fruit punch costs $3 per bottle. Lemonade costs $2 per bottle. How many bottles of fruit punch could Adriana buy
Write a letter to your mother asking for Some money to buy winter clother. ​
Calculate the area of the regular pentagon shown below. Give your answer to 1 d.p. 16.2 cm is one side of the pentagon
5. During the night, a child hide himself at the corner from his mother who wanted to bit him. The mother came with a torch calling him, but the child could onl
(If a=b^x, b=c^u and c=a^z, then what is the value of xyz?)​
Given f(x)=3x^(2)+4x+19, find f(-7)
what is mean of french​
At a store, 2 gallons of milk cost $6. What is the value of the ratio of dollars to gallons of milk?A) Clear checkB) $0.33 per gallonC) $3 per gallonD) $4 per g
Babur defeated __________ in the year 1528 CE.
Which Stax artist wrote many of his hit songs, including "Respect," which was later recorded by Aretha Franklin