Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

After hydroxide chemical hair relaxers break disulfide bonds what do they convert them to?
Write any two uses of sodium bicarbonate
Triangle ABC has vertices at A(-2,3),B(-3,-6), and C(2,-1). Is triangle ABC a right triangle? If so, which angle is the right angle? O No, the triangle has no r
1. Phionah poured 100cm³ of water. Phionah later mixed 400cm³ of salt solution of density 1.6gcm3 in the water above. Determine the density of the mixture​
Define network list the elements of network
If a video gets 5000 views every 10 minutes how many hours will it take to get 60000 views
If a video gets 5000 views every 10 minutes how many hours will it take to get 60000 views
In contrast to the "right-versus-right" ethical dilemma, a(n) (1 point) O Social decision O Ethical decision O Ethical experience O Fiduciary conflict is "right
correct the following sentence using proper grammar: i will going 2 shop too buy icecream
Which factors may increase the likelihood of a person using drugs?a.experiencing depressionb.family members using drugsc.favorite celebrities using drugsd.havin