pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

what is the total surface area?
By what number must be 566 be divided so as to give a quotient 15 and reminder 11?​
An electricity company estimates that Daryl will spend £600 on electricity next year. An administration charge of 15% is added. Daryl wants to pay in four equ
help pls physics problem
In the 10 commandments the first __ describe our duties to God whereas the next __ deal with our responsibilities to each other.
What is the connection between cancer and cell replication (explained in 1 paragraph)?​
Determine any data values that are missing from the table, assuming that the data represent a linear function. X ly 1 2 12 16 4 a. 2 10 b. C. 14 d. 16
What can be done to make a lot of human growth hormone so that it can be used therapeutically?
Select the correct answer. Dora has many raccoons around her house. Raccoons carry the rabies virus. One night when Dora takes out the trash, she gets bitten by
a 150kg roller coaster SITTING ON THE TOP OF A 200M HILL HAS HOW MUCH POTETNTIAL ENERGY