hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The moon is about 240,000 miles from Earth period what is the distance written as a whole number multiplied by a power of 10
How to find the quotient for 10/5
how do solve 21s=3 ?
How do you write this as a single fraction in its simplest form? Show workings please!
What is 8.7 billion as a scientific notation
can some help me better to remember the map of Europe ?
why is the use of the inquiry process a practical way to approach science HELP
tina bought some nail polish and lip gloss at the store. the nail polish cost $4.50 per bottle and lip gloss cost $7 per tube. tina bought 9 items and paid $50.
Write 0.632 in 2 forms
factor the question=x^2-14x+49