shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST EASY QUESTION
methods a and b are classified as methods of passive transport because they do not require
Please help me! Santiago wants to walk at least 500 miles before the end of this year. He has already walked 437 miles, and there are 36 days left in the year.
You have learned that both views of literature are being argued for today. According to the text, the more dominant view held by influential critics, teachers,
sarah cycles 5 3/4 miles in a 1/3 hour what is sarahs cycling rate in miles per hour
create 3 story problems that involve the order of operations
What is TCP/IP? a cloud software name an ISP(internet service provider) the protocol that underlies most of the Internet another name for the transport layer
Is there a square made up of square tiles that has only 75 squares overall? What about one that has 120 squares overall? If it is possible show the square desig
At the end of world war 2 there was only one superpower who was it
Which expression is equivalent to the value 64? A) 34 B) 64 C) 6.4 x 102 D) 82