msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Why are the Muslims and the Jews are fighting over Israel?
The heads of which presidents are carved into Mount Rushmore?
According to marginal analysis, you should spend more time studying economics if the extra benefit from an additional hour of study: a. is positive. b. outweigh
A plasma membrane and a cell wall 1. Are two names for the same thing 2. Have the same structure and different functions 3. Have different structures and the s
question number 4 please help
The point where the two axes intersect (0,0).
How to find the inverse of the function f(x)=2x-3 ? Please
Rewrite the rational exponent as a radical by extending the properties of integers exponents. 2^3/4 / 2^1/2
This patriotic hymn, also called “America,” shares its tune, ironically, with “God Save the Queen,” the British National Anthem. Name it. a. “My Country, ‘Tis
Please, look at the photo and give the ansver.