jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

Assume that a local restaurant sells two items, salads and steaks. The restaurant’s only two customers on a particular day are Mr. Carnivore and Ms. Leafygreens
why did aragorn choose to follow the orcs instead of frodo
__________ (tu) muchos hermanos? no links pls
Determine the measure of angle BZC.
Find the volume of the solid generated by revolving the region bounded by the graphs of the equations about the x-axis. Verify your results using the integratio
which of the following sentences uses correct punctuation?a.i am a good communicator, and i am a strong team member.b.i communicate well, i am a strong team mem
Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices
A rectangle has side measurements of 12 units and 8 units. What is the approximate measure of a diagonal that cuts through the rectangle?
name all of the processes of the rock cycle... and number them by the picture.... no links
Find the area of a sector of a circle with radius 7 cm and and central angle 240°.