rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

what is the standard form of (x + 1 + i)(x + 1 − i)
Read the lesson and answer.a) List any four good behaviours that Sabin has shown towardshis friends' parents.b) List any two good behaviours that Gyaljen and Hi
Consider a basket of consumer goods that costs $80 in the United States. The same basket of goods costs GHS 24 in Ghana.Holding constant the cost of the basket
Which of the following is a good way to keep your knowledge of Internet technology current? Select all that apply. Find a mentor in the field. Monitor technica
A girl from chennai won the first prize passive and passive sentences
from “Where I Lived, and What I Lived For” in Walden by Henry David Thoreau Look at a meeting-house, or a court-house, or a jail, or a shop, or a dwelling-house
the domains of art are​
.If 65+5y = 82, 3x +23= 54 and 5z +43= 110, find 3x+ 5y +5z
Why are we measuring the bubbles to determine the rate of photosynthesis?
Solve for X -2(5x-5.5) + 8= -9x+2-(-5)