TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following does not reflect the first step of effective communication? a. picking a topic for discussion b. clarifying the reason for today’s meetin
Help this is expected by 8:30
Please Help !! I Will GIVE BRAINLIEST What is the slope of the line !
Borders—and if we’re attentive, we realize we all live on borders, whether they are national or not—are sites of tension and sites for learning. Borders invite
REREAD Reread the poem. What can you infer about what the flowers and the weed represent?
I need help pleaseee
pls help out and explain. 20 points!!
What is the name of the enzyme that digests starch?
Is this polynomial, rational, logarithmic, or exponential?
money is acting as a ___ when a restaurant accepts your $20 bill as payment for your meal a.medium of exchange b.store of value c.unit of account