Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I need to factor 5a^2 + 7a + 6b^2 - 4b  but I can't figure it out.......could it possibly be prime?
how many yards in a mile?
How much does 3000 kg = to get tons
How many cups are in 1 gallon of water
food couldn't reach the stomach without the esophagus and the what
what is the difference and similarity between a pentagonal prism and a pentagonal pyramid?
On a desk there are 6 sheets of blue paper, 4 sheets of yellow paper, 5 sheets of green paper, and 2 sheets of pink paper. In how many ways can the paper be sta
What holds calcium chloride together? A. hydrogen bonding B. metallic bonding C. ionic bonding D. dipole forces E. van der Waals forces (London dispersion force
Evaporation: Evaporation is the process where a _________ changes into a _________.
A man exchanged a dollar bill for change and received 7 coins, none of which were half dollars. How many of these coins were dimes?