evelynngordon8
evelynngordon8 evelynngordon8
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Deveney bought 4 DVDs for $25.20. What was the price per DVD?

Respuesta :

arrontekamila
arrontekamila arrontekamila
  • 01-01-2021

Answer:

$6.30 per DVD

Step-by-step explanation:

25.20/4= 6.3

Answer Link

Otras preguntas

who is your favorite in the girl squad 1-me 2-jenna 3-symonne 4-emily 5-ruby
The legislative branch of the U.S. government is also called
Following are the accounts and balances (in random order) from the adjusted trial balance of Stark Company. Notes payable $26,000 Accumulated depreciation—Buil
Simone has 16 players on her soccer team. There are 6 more boys than girls. How many boys and how many girls?
The perimeter of a square is 128cm the side length of the square is four times a number what is the side length
Drag and drop the answer into the box to match the sum -2/5+1/2
the fifth grade class at brookfield school used 5 identical buses to go on field trips. How many adults went on the field trip with the fifth grade classes?​
I NEED HELPPPPP When two or more atoms bond together it is called what?
Use the information below to tell when everyone is coming to the school dance tonight. Use the correct form of the verb venir in each response. Yo (8:00)​
Make the values 0.25,0.50, and 0.75 one after another