powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

How does paragraph 6 contribute to the ideas of text in the topic of the Wild West fact or fiction
(-1,-1) m = -2 in point-slope form
What is blood collection under the dura caused by ________. 1) Tearing of bridging veins 2) Injury to the brain surface 3) Bleeding from cortical vessels 4) All
I need help thankyou
Write a diary entry on Dungeswari hills of bihar words limit (100to120words)​
For the graph of the function, identify the axis of symmetry, vertex and the formula for the function. O Axis of symmetry: x = -0.5; Vertex: (-0.5, 0.75); f(x
Suppose x is an integer. If 5 | 2x, then:_______ a. None of the above b. 5|2c. 5|x d. 5| 2 and 5|x
You are dispatched for a patient who called 911 after what was reported to be a fall from a ladder. On your arrival, the patient admits to having been injured d
Read the excerpt from act 2 of A Doll's House. Nora: What are you going to do? Helmer: [looking among his papers] Settle it. [Enter MAID.] Look here; take this
A solid rectangular block has a square base of side x cm. The height of the block is h cm and the total surface area of the block is 96 cm². Given that x can va