buckpayton4 buckpayton4
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for thier produce. They need $10 for 4 apples

Respuesta :

nseguin2003
nseguin2003 nseguin2003
  • 03-12-2020

Answer:

$10 = 4x

Step-by-step explanation:

The "x" would represent how much the apples would cost. So next you would divide both sides by 4x and then it would leave you with 2/5.

Answer Link

Otras preguntas

How many moles of hydrogen are produced from the reaction of three moles of zinc with an access of hydrogen chloride?
which groups would benefit from repealing the high tariffs known as the Corn Laws? Why?
How can you measure your level of intensity during a physical activity?
Last year, gordon company sold 20,000 units of its only product. if sales increase by 20% in the current year, how will unit variable cost and total fixed cost
Why do you think the northern part of africa doesn't receive very much precipitation per year? _________________________________________________________________
Which are examples of social consequences? Check all that apply. financial expense guilt and depression unplanned pregnancy increased STD exposure increas
A difficulty facing cities with war industries was
What is animal farm a symbol of? according to what you've read and learned so far, is animal farm an appealing place to live? explain. type your response in com
strawberries 4 quarts for $5 unit cost
25 Pts! Calculus Problem! Find y′ if x = sin(x + y)