agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A 25-year, $1,000 par value bond has an 8.5% annual coupon. The bond currently sells for $875. If the yield to maturity remains at its current rate, what will t
3x²+5xy=–4xy–2x=—3[tex]solve simultinously[/tex]​
Rhombus J K L M is shown. The length of J K is 2 x + 4 and the length of J M is 3 x. What is the length of a side of rhombus JKLM? 4 units 8 units 12 units 16 u
First try was incorrect A bag has 5 green rocks, 6 speckled rocks, and 7 yellow rocks. You randomly pull a rock from the bag, put it back, and then pull out ano
What opera, by Giuseppe Verdi, told a surface story about the plight of the Jews in Babylon, but was really about the Milanese crusade for freedom from Austrian
how water pollution affect human health
Stephon is writing an essay that compares and contrasts characters from two different texts. The two characters he is comparing and contrasting are Manjiro from
I need help with this problem I am having on my english pre test
please help me with segment addition and midpoints
HELP!!!! I can’t figure this out