rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

The function g(x) is described in the table below what is g(0)+g(4)?
whats like a cool made up name that youd think a person who does public murals would use?
These two triangles are similar. Find side lengths a and b. Note: the two figures are not drawn to scale.​
Please help me with this question
If a piece of pure gold jewelers weighs 11.81 grams, how many atoms is it made of?
What is the missing number in the pattern? 4, ____, 18, 25, 32
how can police officers help victims of human rights violations?​
Match each sentence part to the question it answers
help me please help asap​
Choose the appropriate structure to make the sentence parallel. no recognition among colleagues, and a dislike for the black and white uniform made Kimmy resign