jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Loss of ___________ means alcohol users are less likely to compensate for their other losses, such as impaired vision and slower reaction time, by driving more
Which item carries all the genetic information within a plant seed? ovary embryo egg cell ovule
Type a short paragraph explaining why the Arians rejected the doctrine of the Godhead.
Gatsby believed in the green light, the orgastic future that year by year recedes before us. It eluded us then, but that's no matter—to-morrow we will run faste
In 1854 United States seaman Commodore Matthew C. Perry negotiated the Convention of Kanagawa in Japan. What was the purpose of this treaty?
Write each rational number in the form of a over b (a/b).
A customer bought a car and paid $1,080 in sales tax. The sales tax rate is 6%. What was the price of the car before the tax?
This is 45-45-90 I need help
The main goal of community corrections is to
Samuel Taylor Coleridge The Rime of the Ancient Mariner most reflects which romantic ideal